Novostavby

Výstavba rodinného domu – ako na to…

Vážený klienti,

určite každý z nás sa raz v živote dostane do ,,dilemy“ ako vyriešiť problém so svojím bývaním. Každý preferuje niečo iné, či je to byt alebo dom s vlastným pozemkom. Skúsime sa spolu zamysielať nad možnosťou, ak sa rozhodneme pre druhú variantu a zvolíme si dom podľa vlastných požiadaviek a teda výstavbu nového domu s pozemkom podľa nami vybraného projektu a výberom spoľahlivých a moderných materiálov, ktoré spĺňajú dnešné energetické certifikáty.

Ak sa rozhodnete pre stavbu sami je nutné sa pripraviť na veľmi zložitý proces a teda :

1/Výber ,,vhodného pozemku“ . Žiaľ nie každý si vie pri tomto procese naozaj sám vybrať vhodný pozemok. Veľmi veľká časť ponúkaných pozemkov nie je vhodná na výstavbu a môže sa reálne stať, že zaplatíte za ,,stavebný pozemok“ , ktorý je možné využiť len ako ornú pôdu alebo záhradu, prípadne jeho preklasifikovanie na stavebný môže trvať aj niekoľko rokov. Preto sa vždy obráťte pri kúpe na spoľahlivého realitného makléra, ktorý Vám môže ušetriť nemalé starosti i Vaše peniaze.

2/Výstavba domu ,,svojpomocne“ : Mnoho ľudí zvolí túto lákavú možnosť s tým, že ušetria viac peňazí. Je to však naozaj tak…? Len veľmi málo z nás ma teoretické ako i praktické skúsenosti preto si na všetko a to napr. ťahanie inžinierských sietí, postavenie základov domu, murovanie priečok, pokladanie strechy domu ,stavebný dozor a iné …. objedná viac externých firiem alebo prevažne živnostníkov zvlášť na každú činnosť. Žiaľ vo väčšine prípadov to skonči sklamaním, pretože nikto Vám neručí za finálny výsledok . Ďalšia veľká nevýhoda je financovanie takého to druhu výstavby, pretože drvivá vačšina potrebuje peniaze z hypotekárneho úveru z bánk kedy financovanie takejto stavby na začiatku nie je možné z hypotéky ale len spotrebných úverov prípadne vlastných zdrojov teda úspor. Pre tento zložitý proces výstavby by sa mal naozaj rozhodnúť len niekto s praxou v odbore stavebníctva s dostatočným balíkom financií na počiatočné investície.

3/Výstavba domu ,, zmluvne z jedným stavebníkom“ : Pokiaľ sa rozhodnete ísť touto cestou, ušetríte si mnoho vrások a Vašou jedinou strasťou je výber dôveryhodnej firmy na trhu . Poďme na to postupne . ..

Firma, ktorá funguje v tomto segmente stabilne ako sme i my 🙂 Vám ponúkne tieto služby: výstavbu domu i pozemok v jednej cene spolu s financovaním podľa Vašej situácie a možností. Klient zaplatí pri podpise zmluvy o dielo rezervačnú zálohu zvyčajne min. od 10.000 € a viac podľa dohody. Následne začnú stavebné práce na terénych úpravach pozemku, stavaní základu domu a priečok domu až do výšky cca 1,5 m . Medzi tým náš finančný špecialista vybaví za Vás najlepšie podmienky na úver v banke a po podpise a schválení úverových zmlúv sa stanete majiteľom rozostavanej stavby, ktorá je zapísaná vkladom na katastri. Vám ako klientovi odpadávajú riziká s kúpou nevhodného stavebného pozemku a taktiež porvotnou investíciou na nákup pozemku a financovanie stavby do tohoto štádia .

Banka po zápise v katastri uvolní prvé čerpanie finančných prostriedkov na účet stavebníka. Ďalšie zvyčajne 3.tranže zasiela banka na Váš účet a klient po splnení podmienok zmluvy o dielo, teda po zrealizovaní ďalších dohodnutých stavebných prác pošle postupne nasledujúce platby. V samotnom závere spoločne vybavíme kolaudáciu domu . Verím, že Vás táto posledná možnosť riešenia výstavby zaujala a sme pripravaný s Vami podrobne prebrať všetko od ,,A – po Z“ u NÁS v kancelárií alebo konkrétne na obhliadke naších ukážkových projektoch vo výstavbe, ktorý môže vyzerať i takto… :

Tešíme sa na Vás Váš Tím